Tilbake Twitter Facebook

Talenter fra hele landet til Skien

Norges Håndballforbund arrangerer også i år felles talentsamling. Fra 10.-13. august samles 15-åringer (spillere født i 2000) fra hele landet i Skien.

Disse spillerne er innkalt til samlingen:   

JENTER       GUTTER    
Fornavn Etternavn Klubb   Fornavn Etternavn Klubb
Sanne Emilie Jahnsen IK Våg   Kevin Hegge Solem Klæbu
Lea Marston Stavanger IF   Sani Alexander Danyagiri Strindheim
Marte Sjursen Hundvåg HK   Oliver K. Ness Spjelkavik
Fredrikke Moland Flesner Hånes IF   Simon Kvam Melhus/Gimse
Vilde Kristine Egeli Vindbjart IL   Sander Norum Andersson Sverresborg
Vilde S. Sirevåg Nærbø IL   Vetle Aune Klæbu
Mathilde Flo Hjetland IK Våg   Simen Lyse Klæbu
Malene Tysnes Tysnes   Eidar Henriksen Vang
Oda Vindheim Førde   Markus Johan Olsen Gjøvik HK
Emma Haugstvedt Gneist   Magnus Orri Axelsson Elverum
Nora Hagerup Mathopen   Stiven Thorsteinsson Elverum
Victoria Heskestad Gneist   Simen Berntsen LFH09
Christine Karlsen Alvær Fyllingen   Vemund Johnsrud Toten HK
Cathrine Schøtt Gneist   Pål Dalberg Toten HK
Eli S. Skogstrand STIF   Tobias Skonnord Hansen Ski IL
Thina Helene Øyesvold Nesjar   Phillip Aardal Askim IF
Marte Siren Figenschau Reistad   Stian Hansen Oppsal IF
Oda S. Skogstrand STIF   Andreas Holmelid Jakobsen Ski IL
Pia Tomine Gundersen Kragerø   Simon Fessaye Eidsether Haslum IL
Thale R. Deila Reistad   Christian Carter Haukås Haslum IL
Kathinka G. Løvstad Strømm   Ola Romsaas Kjelsås IL
Emma Holtet Ull/Kisa   Lars Kristian Garnes Bjørnar
Lotte Selvåg Nordås Fjellhammer   Sander Mikalsen Florø
Osei Michelle Princess Ammerud   Lars Henrik Hygen Mathopen
Carina Berg Fjellhammer   Ola Aadland TIF Viking
Julie Sofie Granum Ull/Kisa   Robert Jansen TIF Viking
Guro Bråthen Hultengreen Sarpsborg   Alexander Kibsgaard Fyllingen
Rikke Arnesen Kjelsås   Mads A. Landa Kjøkkelvik
Ine Sagosen CSK   Espen Digre Holten Bossekop UL
Åsa Grønning Almberg CSK   Liam Svineng McCourt Tromsø HK
Karen Victoria Waade Remyra   Remi Nicolai Volden Harstad HK
Hanne Olsvik Byåsen   Daniel Jakobsen Bravo HK
Hedda Lauvås Aasen Remyra   Andreas Haddal Bossekop UL
Sofie Breda-Ruud Remyra   Bjørn Svineng McCourt Tromsø HK
Mia Ottem Dahl Byåsen   Aleksander Kolsrud Bodø HK
Turid Bakke Hartløff Lødingen   Jonas R. Hagen Larvik Turn
Alida Sofie Vikjord Bodø HK   Peder Aakvåg Glassverket
Kine Bergan Landsås HK   Ola Lillelien HK-72
Malin Hoel Johansen Bossekop UL   Andre Kristensen Sandar
Kamilla Nordgård Bravo HK   Andreas K. Pedersen Kragerø
Ella Tammel Tryggstad Bodø HK   Aksel Roll-Matthiesen Larvik Turn
Ingvild Stålhand Tromsø HK   Victor Nordberg STIF
Anna Feiring Ellingsen LFH09   Alexander Blonz Sola HK
Anna Mortvedt Furnes   Benjamin Birk Wollstadmo Nærbø IL
Jasmin Zubor Gjøvik HK   Markus Nilsen AK28
Line Åsheim Harviken Elverum   Henning Lea Knutsen Nærbø IL
Madeleine Bråten Mella Grue IL   Jens Justnæs AK 28
Thuva Risbakken Storhamar   Eric Nicolay Jensen Randesund IL
Linn Fjeldstad Larsen LFH09   Sindre Andersen Strømmen-Glimt IL
             

Ledelse: 

Regionale trenerressurser:
Region Midt-Norge: Bjørn Almåsbakk. Martin Wiggen og Pål Cappelen
Region Innlandet: Fredrik Ruud, Ida Brænden og Morten Sæterlien
Region SørVest: Leif Gautestad, Henriette H. Løge, Odd Ivar Hjetland, Gro Lene Strand og Håkon Halvorsen
Region Nord: Åse Kristoffersen og Tor Arne Abrahamsen
Region Vest: Geir Giil, Elisabeth Naustdal og Ørjan Bondevik
Region Sør: Jan Erik Andreassen, Jan Christen Danielsen og Alexander Edvardsen
Region Øst: Jan Trygve Olsen, Tom Fokstuen og Anders Holand Pettersen
   
Sentrale trenerressurser: 
  Kristoffer Froestad, Pål Oldrup Jensen, Sissel Nygård Pedersen, Mats Olsson,
Tom Morten Svendsen, Ole Martin Viken, Thorir Hergeirsson og Axel Stefansson

Frammøte: 

14.00 Skien Fritidspark, Sportellet. 

Innkvartering:
4.-7. august Skien Fritidspark, Sportellet
Moflatveien 59, 3733 Skien

Program for samlingen:

Mandag 10. august
14.00 Oppmøte og lunsj, Skien Fritidspark
16.30-19.00 Trening i Skien Fritidspark
19.30 Middag


Tirsdag 10. august
07.30 Frokost
08.30-11.30 Trening i Skien Fritidspark
12.00 Lunsj
17.00-19.00 Trening i Skien Fritidspark
20.00 Middag

Onsdag 11. august
7.30 Frokost
08.30-11.30 Trening i Skien Fritidspark
17.00-19.30 Trening i Skien Fritidspark
20.00 Middag
 

Torsdag 12. august
08.00 Frokost
09.00-12.00 Trening i Skien Fritidspark
13.00 Lunsj
14.30 Felles avslutning
15.00 Hjemreise

På samlingen vil utøverne også  få prøvd forskjellige tester som gjennomføres på alle sentrale samlinger. Mandag første økt vil det bli gjennomført Biip-test.  

09.07.2015 11:04, Svein Andresen